Rassilonův brk

A nepojmenujeme to radši Povídková soutěž of Doom of Death of the Daleks?

Soutěž ukončena, pod pravidly naleznete letošní povídky.
Vyhlášení proběhne přímo na akci WHOCON Brno 2017.

Ačkoli by bylo daleko větším překvapením u příležitosti jubilejního pátého ročníku WHOCONu, nejlepšího a nejpřátelštějšího conu ve vesmíru, povídkovou soutěž Rassilonův brk vypustit, zůstaneme i letos věrni tradici. Předešlé ročníky přinesly fanfikce skvělé, fantastické, nadpozemské… Doufáme, že se ani letos nenecháte zahanbit a propůjčíte svá spisovatelská střeva dobru! Získáte tak možnost se proslavit a vypsat si zaslouženou odměnu.

Téma

Pátý ročník vybízí k zapojení pětky, jakožto zajímavého mystického čísla, proto se i letošní povídky musí tematicky týkat čísla pět. Jakou symboliku má pro vás (potažmo Doktora) pětka? Co vystihuje a jaká úskalí či naopak jakou pomoc bude vašim postavám přinášet? Nebo nás snad navštíví samotný 5. Doktor? Nebo dokonce 5 (!) Doktorů? Budeme se těšit na vaše nápady.

Pravidla
 1. Požadovaným útvarem je povídka.
 2. Požadovaný rozsah je max. 12 normostran (1 normostrana = 1 800 znaků s mezerami).
 3. Povídka nesmí být crossover.
 4. Z loňska zůstává dobře osvědčené pravidlo formální úpravy. Povídka, kterou nám zašlete, musí splňovat následující jednoduché body:
  • Povídka musí být horizontálně členěna. To znamená, že text musí být rozčleněn minimálně na odstavce. Povídky, které jsou jeden dlouhý odstavec, se velmi špatně čtou.
  • Jste povinni dbát na pravidla psaní přímé řeči.
  • Je nutné dodržovat shodu podmětu s přísudkem. A spoustu jiných gramatických pravidel, ale i naše oči jsou schopné se shovívavě přivřít.
 5. Po osvědčeném pravidle také pravidlo zcela nové – od letošního ročníku dále (pokud nějaké dále samozřejmě bude) vylučujeme veškeré nedokončené povídky. Neposílejte prosím části větších povídek, kapitoly apod. Povídka je jednotný celek a pouhou část příběhu nelze posoudit.

Všem soutěžícím důrazně doporučujeme opatřit si nějakou dobrou duši, která po nich jejich výtvor přečte ještě předtím, než výsledná podoba povídky přistane v naší e-mailové schránce.

Povídky, které budou jakýmkoli způsobem v rozporu s pravidly, nebudou do soutěže zařazeny. Povídkám, které budou v rozporu se čtvrtým pravidlem, však dáme šanci na nápravu.

Speciální info pro psavce ze Slovenska – slovenskou gramatiku sice neovládáme, ale máme kamarády, kteří ji posoudí za nás. I vy si tedy prosím sežeňte někoho, kdo po vás povídku přečte, než ji vyšlete do světa.

Porota

O vítězích budou rozhodovat dva týmy. Jeden z nich tvoří několik organizátorů WHOCONU, kteří vyberou tři místa poroty, druhý vy všichni. Ve vaší moci bude vybrat jednoho vítěze čtenářského ocenění. Hlasování bude probíhat pomocí ankety na našem webu.

Ceny

A co vlastně za svou námahu můžete získat? Budoucí výherci se mohou těšit na tyto ceny:

1. místo – skleněná trofej, kniha, diplom

2. místo – tričko z nabídky eTARDIS, kniha, diplom

3. místo – kniha, diplom

Cena pro vítěze vybraného čtenáři – tričko z nabídky eTARDIS, diplom

 

Své povídky můžete zasílat od tohoto okamžiku do 30. září 2017. Povídky zasílejte v některém z wordovských formátů. Nezapomeňte, v souboru samotném nikde neuvádějte své jméno, pro čtenářské hlasování budou povídky zveřejněny anonymně. Po uzávěrce soutěže budou povídky vyvěšeny na našich stránkách, kde je budete moci ohodnotit právě vy. Čtenářské hlasování bude probíhat do 31. října. Vyhlášení výsledků proběhne přímo na akci (17.–19. listopadu 2017), přesnější dobu ještě upřesníme. Účast na conu není podmínkou pro účast v soutěži, ceny se ke všem budoucím majitelům zaručeně dostanou i jinou cestou.

Své soutěžní příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu souteze@whocon.cz. Jako předmět e-mailu uveďte Rassilonův brk a v e-mailu samotném nezapomeňte uvést své celé jméno. Během dne či dvou byste měli obdržet potvrzovací e-mail, že k nám povídka skutečně dorazila a zda je zařazena do soutěže. Na uvedenou e-mailovou adresu se obracejte i s případnými dotazy.

Další informace budou brzy k dispozici.

Přihlaste si náš newsletter, nebo si nás přidejte na sociálních sítích, abyste o nic nepřišli.