Anotace programu

33 let s Ghostbusters

Sophie + Lukáš

Praxis | Pá 22:00 – 23:00

Zajímalo vás někdy, jaké filmové triky byly využité při natáčení Krotitelů duchů? Bloumali jste po nocích nad technickou stránkou protonového batohu? Nebo jste snad toužili po kontaktu se vzorkem psychoaktivního růžového slizu? Pak je tato přednáška právě pro vás! Přijďte za námi a zjistěte, jak se krotí duchové.

Linie: CYCON

A co s tím příště?

SHERLOCON team

Baker Street 221b | Ne 09:00 – 10:00

Jak naložit se Sherlock linií příště? O tom co by zajímalo vás účastníky a jaké jsou možnosti podílet se na programu. Neptáme se jestli chcete Sherlocka, ptáme se, jestli chcete Holmese.

Linie: SHERLOCON

Agáta Christie - Umění zmizet

Kateřina Kratochvílová

Baker Street 221b | So 17:00 – 18:00

Koncem 20. zmizela Agatha Christie na pár týdnů neznámo kam. Co se se slavnou autorkou stalo a co měl s vyšetřováním společného sir Arthur Conana Doyle?

Linie: SHERLOCON

Anglií křížem krážem

Lucie Říhová

Baker Street 221b | So 11:00 – 12:00

Toulky Spojeným královstvím – za místy natáčení, herci anebo jen tak… Chystáte se na výlet do Británie, ale zdá se vám tam draho? Stojíte o tipy na ubytování, dopravu a zajímavé lokality? Je Londýn jediným zajímavým městem? Kde se natáčel seriál Sherlock a nejen on? Kde byste mohli potkat herce? Pokud jste si na některou z otázek odpověděli ano, přijďte na přednášku od milovnice Británie, která zde strávila nejzajímavější rok života a nasbírala množství zkušeností o tamních lidech i kultuře.

Linie: SHERLOCON

Audiopříběhy osmého a desátého Doktora

Zuzka

Oko harmonie | So 13:00 – 14:00

Úvod do úžasného světa audiopříběhů famózního Osmého Doktora. Proč se do nich pustit, kde začít a na co se těšit (například i na River Song). Nakonec porovnáme sametový hlas Paula McGanna s kulometným Davidem Tennantem v nových audiodobrodružstvích Desátého Doktora.

Linie: WHOCON

Autorské předčítání z knihy 13 děsivých těstovin

Préza + creepypasteři

Citadela Pánů času | So 00:00 – 01:00

Milujete děsivé historky? Otevírá se vám při pohledu na nějakou tu hororovou antologii peněženka? Pak jste tu na správném místě. Pojďte si popovídat s autory sbírky strašidelných povídek, které se možná někdy někomu někde staly. Nahlédněte pod pokličku děsivých těstovin a zjistěte, jak trnitá je někdy cesta vydání knihy. Těšit se samozřejmě můžete na Marka Veverku, ilustrátorku Arisu a Simču, dále třeba na Eyeless Jackie, případně na Terku Hříbkovou či Darka Pilaře.

Linie: Všechny

Barbarella

KULTICON team

Garáž doktora Browna | So 23:00 – 01:00

Píše se rok 40 000. Antigravitační sexbomba Barbarella je ze svého klidného poletování vyrušena žádostí prezidenta Země, aby zachránila svět před zlými úmysly vědce Durana Durana. Komiksová estetika, erotický pohled a vtipný nadhled Rogera Vadima vytvořily koncem 60. let vytříbeně legrační podivnou podívanou.

Linie: KULTICON

Beseda s dabéry

WHOCON Team

Citadela Pánů času | So 15:30 – 18:00

Dabéři osmého, devátého a desátého Doktora a dabérka Rose, Aleš Procházka, Petr Burian a Tereza Bebarová. Že vám ty počty nesedí? Přijďte si s nimi popovídat a dozvíte se, jak to, že je vše v naprostém pořádku...

Linie: WHOCON

Bojové umění Sherlocka Holmese

Dům rytířských ctností

Baker Street 221b | So 19:00 – 21:00

Přijďte si na vlastní kůži zakusit jaké by to bylo střetnout se s Velkým detektivem. Ubránili byste se u vodopádu v Reichenbachu, nebo byste skončili na dně propasti stejně jako profesor Moriarty?

Linie: SHERLOCON

Bowties are cool

Workshop team

Braxiatelova sbírka | So 15:00 – 17:00

Přáli jste si mít také cool motýlka jako Doktor? Není nic jednoduššího než přijít na náš workshop a jednoho motýlka si vlastnoručně vyrobit. V nabídce pro vás máme několik druhů látek, nitě i jehly, takže se můžete s chutí pustit do práce.

Linie: WHOCON

Bristyle

SHERLOCON team

Baker Street 221b | So 12:00 – 14:00

Přijďte si vyrobit jedinečný šperk, záložku do knihy, přívěsek na klíče a jiné roztodivnosti s motivy britských seriálů. Materiál do vyprodání zásob.

Linie: SHERLOCON

Budget návštěva Londýnského Comic Conu a Cardiffského Doctor Who Experience

Adele + Terry

Mrtvá zóna | So 10:00 – 11:00

Chtěli jste si někdy užít pořádný geek zájezd do Anglie s poznáváním památek i tamních conů? Chtěli jste někdy poznat krásu Walesu a zároveň navštívit největší Doctor Who museum? Máme pro Vás pár tipů jak se na takový výlet dostat co nejlevněji, co sebou a jak vše vypadá, když už se Vám taková věc vyplní!

Linie: WHOCON

Cesta do šatníku TARDIS

Trigatron + Fritzi

Oko harmonie | So 15:00 – 17:00

Trigatron už poněkolikáté recykluje ohrané téma - kostýmy. Letos poprvé, a snad ne naposled, si k tomu ale přizval Fritzi, která (narozdíl od něj) umí ty kostýmy i šít, a ne je jen kupovat přes internet a v sekáčích. A na co se můžete těšit? Podíváme se na klasiku, na Doctora i společníky, a možná trochu naťukneme i UNIT. Můžeme něco slíbit? Ne. Ale třeba přineseme nějakou inspiraci. :)

Linie: WHOCON

Cestování časem pro lamy

Terka

Garáž doktora Browna | So 22:00 – 23:00

Rady, tipy a triky pro všechny začínající cestovatele v čase. Jak na nenápadnost, o životně důležitém parkování a proč necestovat s příbuznými. Recyklován loňský řidičák.

Linie: KULTICON

Cosplay soutěž

Toyotomi

Citadela Pánů času | So 12:00 – 13:30

Pokud si myslíte, že jste v předstírání cizích osob tak dobří, že by i Zygoni zezelenali závistí (což by jim jen tak mimochodem asi nedělalo moc problém), je tu pro vás letos znovu cosplay soutěž. Do it! Dokažte, že je ve vás kus herce!

Linie: Všechny

Cosplay za babku

TimeGirl + Aludneva

Braxiatelova sbírka | So 20:30 – 21:30

Babičky můžete nechat doma. Cosplay vám za ně nedáme. Naopak vám ukážeme, jak si za pár korun vyrobit kostým vašich snů a že levně, nemusí vždy znamenat nekvalitně.

Linie: WHOCON

David Tennant - Vše, co o něm (ne)víte

Jessica

Oko harmonie | So 09:00 – 10:00

Přednáška již třetí v pořadí na téma: "Vše, co o něm (ne)víte". Přiblížíme si život tohoto úžasného herce. Ztvárnil nejen desátého Doktora, ale spoustu jiných a zajímavých postav, nejen ve filmech, ale i seriálech či divadelních hrách.

Linie: WHOCON

Detektivní Quiz

Daphne

Baker Street 221b | Pá 21:00 – 22:00

Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Maigret, slečna Marplová, Temperance Brennanová… tito a další detektivové nás baví ze stránek knih i televizních obrazovek. Víte, kdo jsou jejich tvůrci? Kde tito detektivové žijí a pracují? Přijďte si ověřit své znalosti k nám v Detektivním kvízu.

Linie: SHERLOCON

Disney filmy, které neminout

Allie

Garáž doktora Browna | Pá 21:00 – 22:00

Seznamte se s Disney filmy, o kterých jste příliš neslyšeli, ale rozhodně byste je měli přidat do svého watchlistu.

Linie: KULTICON

Doctor Stands

Hannibal + Creepystalk

Mrtvá zóna | Pá 21:00 – 22:00

Máte komediálního ducha? Máte rádi Doctora? Nebojíte se projevit? Tohle je přímo pro vás. Přijďte si s námi procvičit bránice, nebo si zkuste zasoutěžit o zajímavé ceny. A hlavně se nezapomeňte USMÍVAT.

Linie: WHOCON

Stránky

Další informace budou brzy k dispozici.

Přihlaste si náš newsletter, nebo si nás přidejte na sociálních sítích, abyste o nic nepřišli.