Tradice

Jakože vyloženě Doctor Who akce? To tu ještě nebylo!

Nápad na WHOCON vznikl v hlavě úřadujícího prezidenta akce (i organizace Doctor Who Fanclub ČR, z. s., která ji zaštiťuje). 23. dubna 2013, na 2. srazu brněnských whovianů (jak jsou fanoušci seriálu Doctor Who obecně označováni), se o svou myšlenku podělil s Františkem Menšíkem a Anežkou Michnovou, kteří byli základem spolku, který i dnes WHOCON zaštiťuje.

První WHOCON byl uskutečněn v době oslav 50. výročí seriálu. Akce se konala v brněnském hotelu Slovan s tím, že ubytování bylo zajištěno v sokolovně na Kounicově ulici. Odhadovaný počet účastníků (100) akce překonala šestinásobně. Bylo tedy zřejmé, že pokud má WHOCON pokračovat, musí si najít větší prostory.

Druhý ročník však nepřinesl jen nové prostory na gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše, ale i programové změny, přibyly dvě programové linie, SHERLOCON zaměřený na britského detektiva Sherlocka Holmese a SILLYCON, oslava 40. výročí komediální skupiny Monty Python.

Poté se organizátoři odvážili k šílenému kroku, a tak třetí ročník přinesl prvního zahraničního hosta – Petera Purvese, který byl společníkem samotného 1. Doktora.

Zatím poslední ročník upevnil pozici akce na brněnské scéně a dal prostor k tomu, aby mohl pátý ročník zazářit.

A zde je ta otázka. Co přinese pátý ročník? To Vám postupně poodhalíme zde, na našich stránkách.

Další informace budou brzy k dispozici.

Přihlaste si náš newsletter, nebo si nás přidejte na sociálních sítích, abyste o nic nepřišli.